Golob in Pirc Musarjeva tik pred zdajci prišla z idejo tehničnega mandatarja: resna pobuda ali dejanje iz obupa?

18. 5. 2026, 19:52

3 minute branja
Deli

Tik pred jutrišnjim iztekom roka v 2. krogu iskanja mandatarskega kandidata je Gibanje Svoboda v javnost lansiralo informacijo, da je pripravljeno podpreti tehničnega mandatarja za sestavo nove vlade, ki bi ga predlagala predsednica republike Nataša Pirc Musar.

O tej možnosti se je predsednica s prvakom Svobode Robertom Golobom in predsednikom SDS Janezom Janšo pogovarjala prejšnji teden, so sporočili iz Svobode.

Predsednica sveta Svobode Nataša Avšič Bogovič je pojasnila, da bi stranki takšna rešitev omogočila izpolniti obljubo volivcem – preprečiti novo Janševo vlado.

V Svobodi bi bili pripravljeni pristati na to, da bi Tehnični mandatar vladal največ dve leti, do predčasnih volitev, v tem času pa bi poskrbel za stabilnost države in spremembo volilnega sistema. Golob pri tem ostaja na čelu stranke in poslanec.

Pirc Musarjeva je pogovor opisala kot konstruktivnega in poudarila, da je bila na mizi vrsta rešitev. Dodala je, da je o možnosti tehničnega mandatarja že predhodno razmišljala, a da takšna rešitev zahteva iskreno pripravljenost obeh strani in zadostno podporo v parlamentu.

Ključno vprašanje ostaja SDS. Iz Janševe stranke zaenkrat ni konkretnega odgovora, nekateri člani pa nakazujejo, da bo stranka vztrajala pri Janši kot kandidatu za mandatarja. Brez soglasja SDS predsednica javno ne bo razkrila imena kandidata za tehničnega mandatarja.

Komentar: Rok Čakš
Predlog Goloba in Pirc Musarjeve je kot slamnata nevesta, ki jo ženinu podtaknejo tik pred poroko

Naročniška vsebina

3 odzivi na “Golob in Pirc Musarjeva tik pred zdajci prišla z idejo tehničnega mandatarja: resna pobuda ali dejanje iz obupa?”

  1. VODA74

    V politiki je nemogoče mogoče, pa vendar: sklenjen je dogovor, oblikovana koalicijska pogodba, ki najbrž sledi predvolilnim obljubam in programom strank, za kar so stranke dobile večino glasov na volitvah. Volivci smo podelili 48 glasov za spremembe, sprijaznite se in čas je za samorefleksijo.

  2. Misa

    Meni je ta obupan poskus obstati na oblasti popolnoma v skladu z Golobovim genialnim managiranjem! Brez poglobljene neodvisne analize zatečenega stanja! Torej brez vsebine! Le na ad hoc kot se mu trenutno preblisne v mozganih neka druga resitev njemu v korist!
    Po 4- letnem tovrstnem vodenju drzave, smo, kjer smo! Ocitno se genialni manager s strici v ozadju( sedaj so ze kar v ospredju) nikoli ni na-ucil in uporabljal osnovne analitske metode za doseganje svojih ciljev! SWOT se jim rece v marketingu 😉

  3. Lidija

    Ko sem slišala včeraj predlog na TV, da Svoboda z žegnom Musarjeve predlaga tehničnega mandatarja, po dveh letih pa volitve, me je skoraj kap. Musarjeva je zopet dokazala, da dela po naročilu “stricev”, Svoboda pa “nujno” potrebuje še nekaj mesecev vladanja, pa skrijejo gnojnico, s katero so onesnažili vso politično Slovenijo. Beri” pokrasti in sprivatizirati vse kar je mogoče!!! Zaradi nesposobnosti Goloba in Musarjeve so izgubili vse adute, da sestavijo levo ne “levosredinsko” vlado, kot sami pravijo.

Komentirajo lahko naročniki