Zoran Stevanović je sporočil, da si v stranki Resni.ca želijo čimprejšnjega oblikovanja operativne vlade, saj po njegovih besedah ne želijo prispevati k politični krizi. Glasovanje o mandatarju lahko pričakujemo konec naslednjega tedna.
Stevanović je tako poudaril, da ostajajo pri svoji predvolilni oziroma politični zavezi. “Naš glavni pogoj je bil, da ne gremo v vlado, ki jo bo vodil SDS, in to obljubo tudi držimo,” je dejal. Resni.ca bo zato ostala zunaj vlade, napoveduje pa ostro opozicijsko držo. Stevanović je dejal, da bodo “huda opozicija”, ki bo delo vlade ves čas nadzirala.
Po njegovih besedah bodo v stranki konstruktivni pri tistih predlogih, ki bodo skladni z njihovimi programskimi izhodišči in za katere bodo ocenili, da so koristni za Slovenijo. Ukrepom, ki jih bodo ocenili kot neustrezne, pa bodo, kot je napovedal, “z vsemi silami nasprotovali”.
Povedal je še, da Resni.ca koalicijske pogodbe ni prejela. So pa v stranki dobili njena izhodišča, ki so jih po njegovih besedah prepričala. Kot je dejal, so ta izhodišča videti, “kot da so skoraj prepisana iz našega programa”. Dodal je, da je bila odločitev v stranki sprejeta soglasno.








Komentirajo lahko naročniki