Spodaj izpostavljamo najbolj zanimive, odmevne, sočne in kontroverzne trenutke, ki so v minulem tednu zaznamovali slovenski politični peskovnik.
Tina Gaber ali Tina Brecelj
Vladimir Šega iz Levice, novinec v poslanskih klopeh, je svojo soborko Tino Brecelj, prav tako novinko, pomotoma preimenoval v soprogo predsednika vlade.
Ime Tine Gaber (Golob) se je očitno tako udomačilo v zavesti ljudi (postalo je t. i. “household name”, hišno ime), da se rado zgodi, da jezik zdrsne.
Lapsus Vladimirja Šege je nasmejal – in to iz istih razlogov, kar je redkost – tako poslance levice kot desnice.
Vladimir Šega zamešal Tino Brecelj s Tino Gaber 😂 pic.twitter.com/YfTeAUf2X2
— Odkrita Slovenija (@OdkritaSLO) May 11, 2026
Oddaja Lezbomanija
Poslanec NSi Aleksander Reberšek je poslancem Levice očital, da slovenskega delavca ne razumejo. To mu, kot pravi, ni dalo miru, zato je pregledal življenjepis Nataše Sukič. Ugotovil je, da nima nobene podjetniške izkušnje in da ni nikoli delala za kakšno manjše plačilo, na primer za tekočim trakom.
Iz njenega življenjepisa izhaja, da je bila zaposlena v društvu Škuc (ljubljanska nevladna organizacija, ki deluje na področju kulturno-umetniške produkcije), ki po navedbah Reberška letno prejme okoli 700.000 evrov javnih sredstev. 17 let, od leta 1998 do 2015, pa je bila urednica oddaje Lezbomanija na Radiu Študent.
Sukić 17 let ‘garala’ za oddajo “lezbomanija” ki je bila na programu radija Študent 1x mesečno…
Hvala in čestitke @AlexRebersek 👏
pic.twitter.com/dF5wJfTvMG— Žgur Nada (@NadaZgur) May 11, 2026
Medijska reprezentacija
Zakaj je Zoran Janković, ki bo ponovno kandidiral za župana, imun na vse afere, ki se lepijo nanj? Enega od možnih odgovorov je v Odmevih ponudil publicist Bernard Nežmah.
Dejal je, da je nacionalna televizija v poročilih štiri minute posvetila dogajanju okoli Jankovićeve kandidature, samo dve minuti pa veliko bolj “krucialni” stvari – ustavitvi gradnje kanala C0. Sodišče je namreč ugotovilo, da je kanal protizakonit. Ena od komercialnih televizij je kanalu C0 posvetila vsega deset sekund. Celo pesem Hej, brigade si je “prislužila” več časa.
Ob taki medijski reprezentaciji, pravi Nežmah, si ljudje ne morejo ustvariti pravega vtisa.
Lucidno. pic.twitter.com/MqaAP8YIBF
— Andrej Štesl (@SteslAndrej) May 9, 2026
Kondomi in Fotopub
Sokoordinatorica Levice Asta Vrečko in predsednik državnega sveta ter stranke Fokus Marko Lotrič sta se soočila na Odmevih in v oddaji 24ur zvečer. V središču je bilo vprašanje, ali lahko Lotrič hkrati vodi državni svet in politično stranko, ki bo najverjetneje sodelovala v prihodnji koaliciji.
Ob razpravi o interventnem zakonu je Lotrič ob omembi kondomov med osnovnimi življenjskimi potrebščinami provokativno vprašal, ali je to povezano z afero Fotopub. Vrečkova je vidno izgubila živce.
Ko @LotricMarko omeni Fotopub, @AstaVrecko popolnoma izbruhne in mu celo prične groziti.
Očitno so spomini na radiator še kako živi. ⛓️💥♨️ pic.twitter.com/k73mzh5C9s
— Andrej Poglajen (@poglajen) May 13, 2026
Osvobojeni Studio City (oziroma Studio Pravda)
Studio City (po novem Marcel) je osvobojen in prenovljen ter ideološko vse bolj revolucionarno navdahnjen. V zadnji oddaji je gospodarske posledice interventnega zakona razlagal provladni Igor Feketija, sekretar na ministrstvu za delo; zdravstvene posledice pa provladni Erik Brecelj, predsednik Golobovega strateškega sveta za zdravstvo.
“…konec je reforme, konec je napredka…”
Se že postelje in televizorji brutalno odnašajo iz bolniških sob javne bolnišnice. 😅 pic.twitter.com/1z14qI0Kgt
— JaniФ (@JaniFZajec) May 12, 2026
Eden od tviterašev si je ob dnevu zmage privoščil parodijo na Marcelovo oddajo. Oddajo je preimenoval v Studio Pravda in predstavil top 5 slovenskih mislecev dialektičnega materializma. To so Janez Stanovnik, Janez Zemljarič, Jože Smole, Ivan Maček – Matija in Stane Dolanc.
Na Dan zmage vam Studio Pravda* predstavlja nepozabnih 5 (slovenskih mislecev dialektičnega materializma)
*da, video je produkt fantazije, gre za parodijo na Studio City in splošno stanje duha v Sloveniji pic.twitter.com/OQ2mktk4e7
— JaniФ (@JaniFZajec) May 9, 2026
V zadnji oddaji je imel Marcel Štefančič oblečeno tudi majico z napisom “Mi to plačujemo”, s čimer se je odzval na vprašanje poslanke Resnice Katje Kokot, ki je objavila majico z napisom: “Kdo to plača?”
Odgovor na vprašanje, kdo financira javno RTV?
Tale stric ni zdržal, mi je kar na majici odgovoril 🤣😅 pic.twitter.com/XSHjAp9Rj3— Katja Kokot (@KokotKatja) May 12, 2026
“Že danes začnite pritiskati na njih”
Aktivist Filip Dobranić – Muki je pred državnim zborom poimensko izpostavil poslance Resnice in Demokratov ter javnost pozval, naj nanje izvajajo pritisk, da zagotovijo pravico do referenduma oziroma da je ne ukradejo.
Levičarski ekstremist Muki je, kot v času UDBE, sredi Ljubljane bral spisek ljudi (poslancev Resnice in Demokratov), nad katerimi je treba vršiti pritisk!@policija_si pic.twitter.com/SXRqQULJva
— Spletni portal e-maribor.si 🇸🇮 (@Embportal) May 13, 2026
“S tem, ko pozivate k pritiskanju in nadzorovanju voljenih poslancev, dejansko grobo ovirate demokratične procese. Fuj!” je med drugim na X-u zapisala Katja Kokot.
Zadevo je prenesla tudi na institucionalno raven. Predsedniku DZ je poslala zahtevo za ukrepanje, predlagala varnostno oceno za izpostavljene poslance ter preverjanje morebitnih pritiskov, groženj in komunikacije na družbenih omrežjih. V četrtek se je razvedelo, da je Kokotova proti Dobraniću vložila tudi kazensko ovadbo zaradi suma javnega spodbujanja sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
V minulem tednu se je zaključila tudi parlamentarna nanizanka o kavčih:
Z @AlexRebersek sva našla kavč 😎 pic.twitter.com/7qAfcVVl6S
— Katja Kokot (@KokotKatja) May 11, 2026
In še za konec: medtem ko ljubljanski polit-kolesariat že pumpa zračnice in maže verige svojih koles, bodoča vlada bojda že razmišlja o protiukrepih. Tako vsaj pravijo pri Zadnji plati:
“V skrbi za javni red in mir.” #janša #kolesarji #kolesariat #protesti #vlada #levica #jenull pic.twitter.com/J9EpGMk9nJ
— zadnjaplat (@zadnjaplat) May 11, 2026








Komentirajo lahko naročniki