Slovenijo bo danes zvečer prešel prvi val močnih nevihtnih sistemov, ki bodo nad našo državo prispeli iznad Italije med 18. in 22. uro, opozarjajo meteorologi Agencije RS za okolje (Arso). Ob tem so za vso državo izdali oranžno vremensko opozorilo, saj so krajevno mogoča tudi neurja s točo, močan veter in nalivi.
Po napovedih bo ozračje pred prehodom neviht pregreto in vlažno, kar bo omogočalo, da bodo nevihte dolgotrajne in intenzivne. Najizraziteje naj bi veter zapihal predvsem v slovenski Istri in ob severnem Jadranu. Tudi v noči na ponedeljek se bodo nevihte nadaljevale, z vmesnimi krajšimi obdobji suhega vremena. Ponekod bodo nastajali stacionarni nalivi, ki lahko povzročijo hitre poraste vodotokov in poplavljanje padavinske vode.
Drugi izrazitejši val neviht je po napovedih pričakovati v ponedeljek med 7. in 13. uro, ko bodo ponovno možni močnejši sunki vetra in krajevna neurja. Meteorologi svetujejo sproten pregled radarske slike in spremljanje vremenskih opozoril, še posebej za vse, ki kampirajo ali so na prostem. Priporočajo, da se noč preživi na varnem, stran od dreves ali drugih nevarnih struktur.
V ponedeljek popoldne se bo ozračje nekoliko umirilo, proti večeru pa bodo znova možne krajevne plohe in nevihte. V torek zjutraj bo čez državo prešla hladna fronta, ki bo prinesla ohladitev – čez dan se ne pričakuje več neviht, prehodne padavine pa se bodo popoldne umirile.





Komentirajo lahko naročniki