Skrivnost Francija Matoza, prve tarče Skoka in zakaj je Janša blokiral Tino Bregant (Safari Special)

30. 5. 2026, 08:10

2 minuti branja
Deli

V novi epizodi naročniškega podkasta Safari Special ekskluzivno odpiramo dve najbolj občutljivi zgodbi nastajajoče desnosredinske oblasti.

Prva vodi naravnost do človeka, ki naj bi kmalu prevzel enega najvplivnejših resorjev v državi.

Franci Matoz – dolgoletni odvetnik Janeza Janše, tesen zaupnik iz najbolj občutljivih pravosodnih in osebnih bitk, človek iz ozadja primerov Patria in Trenta.

Kaj naj bi bile prve prioritete novega “policijskega ministra”?

  • Kako tesen je njegov zasebni odnos z Janezom Janšo?
  • In kaj pripravlja nova oblast na področju pregona korupcije?

V središču naše analize je nastajanje Skoka – nove preiskovalne oziroma protikorupcijske strukture.

  • Kakšna pooblastila naj bi dobil SKOK?
  • Kdo so neuradno prve tarče preiskovalcev?
  • Čigavo ime je na vrhu seznama prioritet za kazenski pregon?

Drugi del ekskluzivne epizode pa razkriva povsem drugačen politični triler.

Ekskluzivno o ozadju vprašanja, ki je v zadnjih tednih močno odmevalo ob robu pogajanj o novi vladi:

Kako je stranka SLS ostala brez ministrskega resorja?

Še bolj konkretno: zakaj Janez Janša ni želel Tine Bregant v ministrski ekipi 16. slovenske vlade?

Po naših informacijah je bilo na mizi več scenarijev.

  • Katere tri poti so bile odprte za SLS in Tino Bregant?
  • Kaj naj bi ji za zaprtimi vrati vsaj dvakrat povedal Janez Janša?
  • In kako je ministrica za demografijo na koncu postala Mateja Ribič?

Celotno zakulisje izključno v novi epizodi Safari Special.

Zaklenjeno ekskluzivno epizodo dobite s sklenitvijo naročnine na naš portal.

Video:

Naročniška vsebina

4 odzivi na “Skrivnost Francija Matoza, prve tarče Skoka in zakaj je Janša blokiral Tino Bregant (Safari Special)”

  1. Friderik

    Težak je kruh v odvetništvu. Se bo malo spočil. Kvalifikacije ima, nekaj drugega pa je ali zna voditi kolektiv. V Sloveniji jih ni veliko. Jih je pa veliko, ki si to domišljajo in se prerinejo na vrh. Taki potem, namesto, da bi vodili organizacijo drugim grenijo življenje in delajo krivice. Sem sodi velika večina slovenskega vodilnega kadra. Mislim, da je to ena bistvenih značilnosti Slovenije ( poleg Bleda seveda).

  2. Friderik

    Skok, pa v kakršni koli obliki že bo, je neumnost. Še te inštitucije, ki jih imamo ne funkcionirajo dobro, bodo k temu samo še dodali eno. Imamo specializirano tožilstvo …. imamo Protikorupcijsko komisijo ( ki statistično zbira podatke, ki jih pošiljajo, ker nič drugega ne zna)., imamo kriminaliste in še posebne kriminaliste. Kaj še hočemo?! Ali kdo misli, da če bo nova institucija, potem bo pa vse OK? Malo morgen! Institucije so toliko dobre, uspešne, kot so ljudje, ki so tam zaposleni. Pa četudi se imenujejo SKOK, FBI ali kaj podobnega. Politika res ne zna drugega kot štancat nove inštitucije, komisije, urade in podobno. Vse vedno z jalovim izkupičkom.

  3. Marija

    Hvala za te zakulisne informacije. Sprva se mi je tudi meni zdelo krivično do SLS, da nima ministra. Po teh informacijah pa na to gledam drugače. Očitno bo morala SLS najprej pomesti pred lastnim pragom. Peter Gregorčič večkrat omenja neke kruhoborce v stranki. Očitno res obstajajo.

  4. Miha.K

    Odličen podcast, sploh glede na extra informacije, ki jih imate!

Komentirajo lahko naročniki